Porotherm DRYFIX - system murowania na zaprawę w piance

2011-06-27 13:43:24

Miniaturka aktualności Porotherm DRYFIX - system murowania na zaprawę w piance

System Porotherm DRYFIX to najnowsze rozwiązanie wśród ceramicznych pustaków szlifowanych - cegieł o gładkich, specjalnie szlifowanych powierzchniach wspornych (poziomych). Do połączenia pustaków w systemie Porotherm DRYFIX, stosuje się specjalistyczną zaprawę murarską w piance.

To bardzo łatwy, szybki i zupełnie nowatorski system łączenia pustaków ceramicznych. Co ważne, prace murarskie w systemie Porotherm DRYFIX można wykonywać również w zimie, w temperaturach do -5 st. C.

Szeroki asortyment cegieł Protherm DRYFIX pozwala na wybudowanie ścian jednowarstwowych (ścian, które nie wymagają dodatkowego ocieplenia), ścian zewnętrznych z dociepleniem, ścian
wewnętrznych nośnych, działowych i osłonowych.

Zalety murowania w systemie Porotherm Dryfix:

  • Oszczędność czasu pracy do 50% w stosunku do tradycyjnej technologii murowania, dzięki łatwości i szybkości wykonywanych prac. Tym samym możliwe jest wybudowanie większej liczby domów w krótszym czasie.

  • Wydłużenie sezonu budowalnego - murowanie w systemie Porotherm DRYFIX również w zimie, do temparatury -5 st. C.

  • Maksymalna ochrona cieplna dzięki eliminacji mostków termicznych w spoinach pionowych i poziomych.

  • Czyste murowanie - budowanie w systemie Porotherm DRYFIX to mniej prac porządkowych na terenie budowy. Przede wszystkim dlatego, że w systemie DRYFIX brak jest narzędzi do rozrabiania i nakładania zaprawy.

  • Duża wytrzymałość ściany - mur wykonany na zaprawie Porotherm DRYFIX błyskawicznie uzyskuje deklarowane parametry wytrzymałościowe. Już po kilku godzinach może być obciążany.

  • Estetyka ściany - mur wykonywany w systemie Porotherm DRYFIX jest czysty i praktycznie pozbawiony widocznych spoin. Stanowi optymalny podkład pod tynk.

  • Łatwość budowania - praca w systemie jest bardzo prosta dzięki zastosowaniu nowatorskiego rozwiązania jakim jest nakładanie zaprawy pistoletem.

  • Możliwość budowania wszystkich grubości ścian dzięki szerokiej ofercie pustaków. Asortyment Porotherm DRYFIX obejmuje pustaki o szerokościach od 80 do 440 mm.

  • Zaprawa w cenie pustaków (gratis) - Cena pustaków Porotherm DRYFIX obejmuje także zaprawę Porotherm DRYFIX (ilość zaprawy zgodnie z zużyciem).

Po więcej informacji zapraszamy Państwa do oddziałów AB Renowa.

Zapraszamy do zakupu produktów Wienerberger Wrocław AB Renowa, Wienerberger Dzierżoniów AB Renowa, Wienerberger Głogów AB Renowa, Wienerberger Jelenia Góra AB Renowa, Wienerberger Brzeg AB Renowa!